بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان - اسفند 69 چاپ
یکشنبه, 27 دی 1394 ساعت 18:54

 

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان

1369/12/01

امیدوارم که مجلس محترم خبرگان، با توجهات حضرت ولىّ‌عصر(ارواحنافداه) بتواند در همان طریق مستقیم و راه روشنی که راه انقلاب و راه اسلام است، همواره پیش برود. خیلی خوشحالیم که بحمداللَّه این مجلس، این بار هم از جمع قابل اعتنا و عظیمی از بزرگان، علما، نفوس طیبه، شخصیت‌های علمی و انقلابی، چهره‌های موجه و شخصیت‌های مؤثر در حرکت عمومی ملت ایران، تشکیل شده است. با این‌چنین مجموعه‌ای از شخصیت‌ها، جا دارد که نظام جمهوری اسلامی، احساس اطمینان کند و سرنوشت اسلامی خودش را، سرنوشت تضمین شده‌ای محسوب بدارد.

چیز مهمی که در قانون اساسی پیش‌بینی شد و بحمداللَّه در طول مدت دوازده سال گذشته، پشتوانه‌ای برای اعتماد و اطمینان مردم محسوب شد ـ یعنی همین مجلس محترم خبرگان‌ـ امروز هم تضمین و نقطه‌ی اتکایی برای مردم ایران نسبت به ثبات نظام اسلامی است؛ به‌خصوص با توجه به این‌که در یک انتخابات عمومی، مردم با آزادی و شوق و رغبت شرکت کردند و چهره‌هایی را که می‌شناختند و به آنها اعتماد داشتند و سوابق حسنه‌ای از آن‌ها در یادشان بود، انتخاب کردند و بحمداللَّه این مجلس فراهم آمد....

..... نکته‌ی آخر این است که عده‌ای از آقایان محترم در انتخابات مجلس خبرگان به نحوی شرکت نکردند، یا موفق نشدند و یا به‌هرحال حوادثی پیش آمد که ذهن‌ها مسبوق است. بایستی عرض بکنیم، کسانی که به مجلس خبرگان نیامدند، شخصیت آن‌ها محفوظ است. این، نشانه‌ی عدم صلاحیت آن‌ها نیست.
بعضی از آن شخصیت‌ها، صلاحیت‌های بسیار والا و بالایی هم دارند و ما به آنها ارادت داریم. بعضی‌شان را طی سال‌ها و در مراحل گوناگون، به صدق و صفا و جهاد فی‌سبیل‌اللَّه و صفای نسبت به انقلاب شناختیم و خیلی‌ها هم شناختند. اگر کسانی در میان جمع ما نیستند ـ‌چه آن برادرانی که در دوره‌ی قبل بودند و چه کسانی که نبودند و بنا بود وارد بشوند، ولی امروز نیستند ‌‌ـ این نبودن، نبایستی برای آن آقایان نقیصه‌ای محسوب بشود. شأن و شخصیت و قدر معنوی افراد محفوظ است و خدای متعال به آن واقف و داناست.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©