‌شب قدر ‌بسیار پرفضیلت‌ است/مردم برای ‌باز شدن گره‌های اقتصادی دعا کنند چاپ
سه شنبه, 08 تیر 1395 ساعت 17:49

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در شب قدر از دعا برای یکدیگر به‌ویژه به‌منظور باز شدن گره‌های اقتصادی و اجتماعی و اخلاقی غافل نشویم.


آیت‌الله سید رحیم توکل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با بیان اینکه اساساً یکی از زمینه‌های نورانی‌شدن قلب انسان به واسطه دعا و تضرع به درگاه احدیت است، اظهار داشت: شب قدر شب بسیار پرفضیلتی است که بر‌اساس بیان صریح قرآن بر‌تر از هزار ماه است و در آن شب قرآن بر قلب نازنین رسول الله (ص) نازل شده است.عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در این شب عزیز بهترین فرصت برای انسان است تا با دعا و مناجات به درگاه الهی و واسطه قراردادن چهارده معصوم (ع) ضمن توبه از گناهان گذشته از خدا بخواهد که بهترین سرنوشت‌ها را برای او مقرر فرماید.

آیت‌الله توکل همچنین با بیان اینکه در شب قدر از دعا برای یکدیگر به‌ویژه به‌منظور باز شدن گره‌های اقتصادی و اجتماعی و اخلاقی غافل نشویم، گفت: برای آدمی بسیاری از مشکلات ایجاد می‌شود که رفع آن‌ها با ابزارهای مادی همچون پول و اعتبار و شهرت میسر نیست و اینجاست که گره‌های بزرگی با دعا و مناجات و شب زنده‌داری باز می‌شود، یعنی خدای متعال مشکل را به واسطه دعا و مناجات بنده‌اش حل می‌کند.

منبع خبر

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©