آیت الله توکل: تدبر در قرآن بالاتر از تلاوت صرف آن است چاپ
جمعه, 03 اردیبهشت 1395 ساعت 13:41

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت:اگر تلاوت صرف یک درجه و ثواب داشته باشد تلاوت با تدبر قرآن کریم درهای بسیاری از برکات را باز می کند.

به گزارش خبرگزاری موج از محموآباد،آیت الله سید رحیم توکل در جمع معتکفین این شهرستان اظهار کرد:خداوند در مسیر عبودیت تکالیفی برای خلق معین کرده و ترک محرمات و عمل به واجبات ،از دستورات الهی است.وی با اشاره به اینکه تمامی اعمال دینی که خداوند به آن سفارش کرده دارای یک حد معین است،افزود:تنها چیزی که به آن توصیه همیشگی شده و حد و حصری ندارد، یاد خدا است.

منتخب مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری فرصت اعتکاف را بسیار ارزشمند دانست و افزود: اگر انسان غافل باشد و غافلانه به زندگی دنیا بنگرد، به‎طور قطع در آن دنیا نیز غافل می‎ماند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مسجد خانه خداست و شما معتکفان مهمان خدای متعال هستید، بیان کرد: مطمئن باشید که اگر در این ایام فقط در مساجد حضور داشته باشید و هیچ کاری هم صورت ندهید، خدا به‌واسطه حضور شما ثواب می‎نویسد.

توکل با تأکید بر اینکه برکات حضور در اعتکاف بیش از حد تصور است، تصریح کرد: خداوند متعال، پذیرای حضور شما در مساجد است، لذا بدانید که حضور شما بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: به اعمال خود بنگرید و بدانید که باید مراقب دستاوردهای این مراسم معنوی باشید تا تباه نشود.

استاد حوزه علمیه قم به اهمیت خودسازی در سه روز معتکف شدن معتکفان اشاره و خاطرنشان کرد: فردی که زحمت می‌کشد و اعمال به‌جا می‌آورد، اما مورد قبول خدای متعال قرار نمی‌گیرد، به این دلیل است که اعمال او رنگ و بوی خدایی به‌خود نگرفته و در اعمال او اخلاصی مشاهده نمی‌شود.

منبع:خبرگزاری موج

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©