تقویت جایگاه ولایت باید مورد توجه قرار گیرد چاپ
سه شنبه, 04 اسفند 1394 ساعت 11:15

داوطلب پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در مازندران گفت: تقویت جایگاه ولایت و رهبری در نظام اسلامی یک تکلیف مهم است که باید موردتوجه قرار گیرد.

آیت‌الله سید رحیم توکل در گفتگو با خبرنگار مهر، انتخاب و کشف شخص واجد شرایط رهبری را وظیفه مهم و خطیر مجلس خبرگان رهبری بیان کرد و گفت: تشخیص اینکه چه فردی دارای صلاحیت رهبری است کار مهمی است.
وی علاوه بر شناسایی، نظارت بر کار رهبری را وظیفه دیگر مجلس خبرگان رهبری بیان کرد و گفت: وظیفه خبرگان عزل و نصب رهبری نیست بلکه شناسایی و نظارت است.

این استاد حوزه و دانشگاه به انتخاب مقام معظم رهبری پس از رحلت حضرت امام راحل اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان با انتخاب بجا و به‌موقع حتی نگذاشت کشور یک روز بدون رهبر بماند.

وی درباره نظریه شورای رهبری با رد آن ادامه داد: درک‌های دنیا رهبری به‌صورت شورایی بود که در ایران باشد و این مسئله در کشورمان منتفی است و معنایی ندارد و در شورایی بودن چند نفر تصمیم می‌گیرند و رهبری شورایی، تحلیل غلطی است و نباید مطرح شود.

این استاد حوزه و دانشگاه درعین‌حال تصریح کرد: رهبری در کشور عامل وحدت و اقتدار است و وحدت و همدلی بین آحاد مردم و گروه‌های مختلف ایجاد می‌کند.

آیت‌الله توکل با تأکید بر اینکه رهبری در کشور مایه اتحاد است، شرکت در انتخابات را یک تکلیف شرعی و دینی بیان کرد و گفت: تقویت جایگاه ولایت و رهبری در نظام اسلامی یک تکلیف مهم است که باید موردتوجه قرار گیرد.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه، آیت‌الله توکل با تأکید به راین که رهبری واحد راه نفوذ دشمن در تصمیم‌گیری‌ها گرفته خواهد شد، خاطرنشان کرد: رهبری عامل وحدت و انسجام در کشور است.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه تصریح کرد: رهبری همچون آب کر همه آلودگی‌ها و صفت‌های ناپسند را بیرون خواهد کرد و به‌طور حتم شرکت پرشور در انتخابات موجب تقویت جایگاه انقلاب و نظام می‌شود و به دنیا ثابت می‌شود که مردم پشتیبان محکمی برای انقلاب هستند

داوطلب پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در مازندران یادآور شد: انتخابات در ایران فرصتی برای حضور همه چهره‌هاست و محدودیتی در آن وجود ندارد و مردم باید با در نظر گرفتن ملاک‌ها، افراد شایسته را برگزینند.

منبع: خبرنگار مهر

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©