ایران اسلامی به برکت خون شهدا حرف اول و آخر منطقه را می زند چاپ
یکشنبه, 11 بهمن 1394 ساعت 19:06

آیت الله توکل گفت: در دوران های گذشته به کشور ما اعتنایی نمی کردند اما امروز جایگاه اساسی و والایی داریم که حرف اول و آخر در منطقه را ایران اسلامی می زند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، آیت الله سید رحیم توکل، استاد اخلاق حوزه علمیه قم امروز در یادواره سردار شهید همت الله متو که در روستای قلعه کش آمل برگزار شد، اظهار داشت: آن هایی که در میدان جنگ با جان و مال خود به میدان آمدند با کسانی که حضور نداشتند برابر نیستند.وی با بیان این که خداوند متعال به مجاهدان فی سبیل الله اجر عظیم و گرانقدری می دهد، تصریح کرد: حضرت حق باب معرفت را برای مجاهدان باز می کند و اگر در دنیا گناهی انجام داد وقتی به مقام شهادت رسید خداوند متعال نیز از باب معرفت با او برخورد کرده و با کرامت خاص خود با آن ها معامله می کند.


آیت الله توکل خاطرنشان کرد: وقتی انسان می خواهد وارد بهشت شود دربی برای مجاهدان فی سبیل الله است که دیگران در آن راهی ندارند.


استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: باب مجاهدان در بهشت نقطه ای خاص با نعمت های عجیبی است که افراد مخصوص وارد آن شده و از عنایات گرانقدری بهره مند می شوند.


وی با بیان این که شهدا از مقام والایی برخوردار هستند که در دنیا و آخرت به عزت و عظمت می رسند، گفت: وقتی نام شهید می آید مردم احترام خاصی برای این بزرگواران قائل شده و تکریم خاصی نسبت به مقام والای این بزرگواران دارند.


آیت الله توکل ادامه داد: جهاد با جان و مال داریم که انسان تا ظرفیت دارد باید در این عرصه کوشا باشد که می تواند فرد را به مقامات خوبی برساند.


استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که عزت و عظمت ایران اسلامی به برکت خون های پاک شهیدان است، گفت: شهدای عزیز در میدان های سخت قرار گرفتند و توانستند افتخارآفرینی های ارزشمندی برای نظام اسلامی صورت دهند.


وی افزود: در دوران های گذشته به کشور ما اعتنایی نمی کردند اما امروز جایگاه اساسی و والایی داریم که حرف اول و آخر در منطقه را ایران اسلامی می زند.


آیت الله توکل با بیان این که ایران اسلامی در مسیر عزت و اقتدار قرار دارد، گفت: آن هایی که برای ما ارزشی قائل نبودند امروز در برابر قدرت و عظمت کشورمان خود را چیزی نمی بینند.


استاد اخلاق حوزه علمیه قم افزود: برکات شهدا شامل حال ما شده که ضرورت دارد قدردان این عزیزان بوده و راه شهدای گرانقدر نظام اسلامی را به درستی ادامه دهیم.

 

منبع

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©