خبرگزاری فارس: عبرت‌ها در دنیا زیاد و عبرت‌گیرنده کم است چاپ
دوشنبه, 05 بهمن 1394 ساعت 19:22

 

انعکاس سخنرانی حضرت آیت الله توکل در مسجد شهدای 72 تن شهرستان آمل

 

خبرگزاری فارس: عبرت‌ها در دنیا زیاد و عبرت‌گیرنده کم است

استاد حوزه علمیه قم گفت: عبرت‌ها در دنیا زیاد بوده و عبرت‌گیرنده کم است پس باید در عالم دنیا آخرت خوب را برای خود بسازیم.

خبرگزاری فارس: عبرت‌ها در دنیا زیاد و عبرت‌گیرنده کم است


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، آیت‌الله سید رحیم توکل شامگاه جمعه در نشست با مردم مسجد شهدای 72 تن این شهرستان، اظهار کرد: دنیا مکانی برای عبرت است و خداوند عبرت‌های زیادی را آورده است. با توجه به بیانات امام علی (ع) در نهج‌البلاغه عبرت در دنیا بسیار زیاد است ولی عبرت‌گیرنده کم است.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه تمام در و دیوار برای‌مان جای عبرت و تذکر هستند، ولی در این بین دل‌هایی که متذکر می‌شوند کم هستند، خاطرنشان کرد: مرگ بر انسان واعظ بسیار بزرگی است پس لازم است تا انسان به مرگ، اوضاع حین مرگ و بعد آن فکر کرده و تدبر داشته باشد.

توکل بیان کرد: در اطراف خود می‌بینیم افراد زیادی برای خود شخصیت بزرگی داشتند، از قدرت امر و نهی برخوردار بودند و حرف‌شان عالم‌گیر بود البته این مهم زمانی محقق می‌شد که بدن جان داشته و نفس رفت و آمد داشت. بلافاصله پس از اینکه روح از بدن خارج شد همه دوستان و آشنایان از جنازه دوری کرده و فاصله می‌گیرند.

توکل با بیان اینکه ثروتمندترین افراد با دست خالی از این دنیا رفته و همه مال و سرمایه را در دنیا جای می‌گذارند، گفت: داراترین افراد با یک کفن وارد خانه قبر می‌شوند و باید به فکر اعمال و رفتار خود در دنیا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: انسان با کسب مال حرام یا حلال وضعیت متفاوتی پس از مرگ دارد و باید زمانی که در دنیا حضور دارد به فکر عالم قبر و قیامت باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در دنیا بر روی ما باز است و باید از اعضای بدن، مال، ثروت و دارایی به بهترین شکل بهره ببریم و آنها را برای آخرتی خوب به کار بگیریم.

وی گفت: امروزه باید سعی کنیم کارهای خیر و نیک را با دست خود انجام دهیم زیرا پاداش خیرات در روزی که با دست خودمان انجام می‌گیرد بسیار ارزشمند است.

لینک منبع خبر

 

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©