خبرگزاری تابناک: یادواره ۳۳۰ شهید شهرستان آمل چاپ
دوشنبه, 05 بهمن 1394 ساعت 19:07

 

انعکاس خبر سخنرانی حضرت آیت الله توکل در رهواره ۳۳۰ شهید آمل در خبرگزاری تابناک

 

یادواره ۳۳۰ شهید شهرستان آمل

 

به گزارش تابناک مازندران، آیت‌الله سید رحیم توکل در راهواره 330 شهید فصل زمستان شهرستان در بقعه ناصرالحق این شهرستان با بیان اینکه خداوند عالم زیادی خلق کرده و همه آنها بدستان قدرتمند خداوند اداره می‌شوند، اظهار داشت: در قرآن کریم به دو عالم اشاره شده که آیات سوره ملک و یاسین به آن پرداخته است.
وی با اشاره به اینکه خداوند خالق عالم ملک و ملکوت عالم است و ملکوت و ملک را در دست خود دارد، تصریح کرد: در این عالم هر چیزی ظاهر و باطنی دارد که ظاهر اصلی عالم ملک و باطل آن عالم ملکوت را شامل می‌شود.

توکل با بیان اینکه در وجهه ملکی ما ظاهر عالم را می‌بینیم ولی در ملکوت کل زمین و آسمان است، تسبیح خدا را می‌گوید، افزود: نماز و دیگر اعمال هم ظاهر و باطن دارد که جلوه ملکوتی آن در عالم دیگر ظاهر می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: همه اعمال ظاهر و باطنی دارد هرچند انسان نیز از ظاهر و باطن برخوردار است افرادی که در دنیا محبت و حب‌شان برای خداوند باشد و برای رضایت خدا دست به اعمال دین بزنند در روز قیامت بر منبرهایی از نور قرار می‌گیرد.

وی با تاکید براینکه نه تنها مردم آزادی‌خواه و مسلمانان وارسته دلداده شهدا هستند بلکه این افراد برای ملائکه هم عزیز هستند و نورانیت آنها ملائکه را هم تسخیر کرده است، اظهار داشت: شهادت ثمره کارهای نیک افرادی است که برای رضایت خداوند نماز و روزه می‌گیرند و زبان به ذکر و دعا باز می‌خوانند.

توکل با بیان اینکه خداوند شهدا را لایق مقام شهادت یافته و عزیزشان کرده و از نور وجودی بالایی برخوردار کرده که نور ملائکه کنار آنها همسو است، افزود: امروزه حضور برخی رزمندگان جبهه و جنگ کم از شهادت نیست تا از گوهر وجودی‌شان افراد بهره‌مند شده و راه شهدا امتداد داشته باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اعلام اینکه ما باید از خداوند بخواهیم تا اعمال‌مان را در مسیری قرار دهد که در راه رضایت او نورانیت در ما ایجاد کند، خاطرنشان کرد: امروزه مردم یمن از انقلاب اسلامی عبرت گرفتند و بوسیله شهدا راه را پیدا کردند و مسیر شهادت را در پیش گرفتند.

وی عنوان کرد: سیدحسن نصرالله اعلام کرده که ملاک ما امام حسین(ع) است و پشتبانی همچون کشور ایران داریم.

توکل با بیان اینکه ایران اسلامی باعث شد تا مردم یمن امروزه ظلم‌ستیز باشند و پاس سپاری چهار شهید یمنی در آمل اهداف زیادی برای جهان اسلام و جهان استکبار دارد و نشان می‌دهد هدف هر دو ملت واحد است، گفت: تا در دنیا فتنه و ظلم وجود دارد باید در خط مقدم با ظالمان بجنگیم.

 

...http://www.tabnakmazani.ir/fa/news/167683/%DB

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©