خبرگزاری مهر: طهارت باطنی حضرت معصومه (س) دلیل کرامات ایشان است چاپ
دوشنبه, 05 بهمن 1394 ساعت 18:58

 

انعکاس سخنرانی حضرت آیت الله توکل به مناسبت وفات حضرت معصومه (س) در بندپی شرقی در خبرگزاری مهر

 

طهارت باطنی حضرت معصومه (س) دلیل کرامات ایشان است

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید رحیم توکل ظهر پنجشنبه در سخنرانی مذهبی به مناسبت وفات حضرت معصومه (س)، بیان کرد: راههای زیادی برای شناخت افراد وجود دارد که یکی از آن‌ها، رجوع به روایات معصومین در این خصوص است، البته ائمه اطهار علیهم‌السلام حقایق و معارف را متناسب با ظرفیت وجودی مردم بیان کرده و از بیان برخی مقامات افراد به دلیل فراتر بودن از درک مردم معذور بودند.

وی افزود: حضرت معصومه (س) دارای شخصیت ممتاز علمی و دینی و پاسخگوی بسیاری از سؤالات پیچیده علمای زمان خود بودند؛ به گو نه ای که امام موسی بن جعفر (ع) در مواجهه با این مقامات دختر بزرگوارشان، تعبیر "ابوها بفداک" را به کار می‌بردند و این مقامات حضرت، لدنی بوده و در حقیقت معلم اصلی ایشان، خداوند متعال می‌باشند.

این استاد اخلاق با اشاره به کلام معصومین در خصوص این بانوی کرامت اظهار داشت: در روایات زیادی از امام صادق (ع)، امام رضا (ع) و... آمده است که هر کس عمه ما را زیارت کند، بهشت بر او واجب می‌شود؛ همچنین شیعیان و محبیان ما به شفاعت ایشان وارد بهشت می‌شوند؛ که این عبارات و تعابیر ائمه اطهار (علیهم‌السلام) نشان از عظمت شخصیت و جایگاه والا و کرامات حضرت معصومه (س) دارد.

وی ادامه داد: حضرت معصومه (س) شخصیت کریمی است که تمام علما و بزرگان سلف و جدید ما پروانه‌وار دور شمع وجودی ایشان گردآمده و در مسائل مختلف علمی و دینی به ایشان متوسل می‌شدند؛ به‌گونه‌ای که در احوالات ملاصدرا آمده که در حل مسائل سخت فلسفی هر زمان به مشکل برمی‌خوردند، به حرم حضرت آمده و به ایشان متوسل شده و پاسخ می‌گرفتند.

آیت‌الله توکل با اشاره به کرامات زیاد عمه سادات گفت: باب معجزات و کرامات این خانم بزرگوار آن‌قدر زیاد است که به کریمه اهل‌بیت (علیهم‌السلام) لقب گرفته‌اند و در زیادت ایشان آمده که یا فاطمه معصومه اشغعی لی فی الجنه یعنی نه‌تنها کرامات حضرت شامل این دنیای ما می‌گردد، بلکه در آخرت نیز به خاطر عنایت و کرامت این بانوی وارد بهشت خواهیم شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شخصیت بی‌نظیر، مقامات و کرامات فراوان حضرت معصومه (س) به دلیل عبادات، اطاعت خالصانه و طهارت باطنی ایشان است که از جانب خداوند به این حضرت عنایت شده است و ما هم می‌توانیم با پیروی از سیره معصومین به‌خصوص این بانوی کرامت و عبادت و اطاعت خالص، ظرفیت وجودی خود را بالابرده و به مقامات بالای علمی و عرفانی برسیم.

 

...http://www.mehrnews.com/news/3030339/%D

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©