استقامت محور مقاومت به برکت انقلاب اسلامی است چاپ
جمعه, 02 بهمن 1394 ساعت 15:29

 

استقامت محور مقاومت به برکت انقلاب اسلامی است 

آیت الله سید رحیم توکل، استاد اخلاق حوزه علمیه قم شب گذشته در راهواره 330 کبوتر خونین بال فصل زمستان آمل که به همت مجمع همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر این شهرستان در بقعه متبرکه ناصرالحق برگزار شد اظهار داشت: ما در این دنیا عوالم بسیاری داریم و تمام آن به ید قدرت خداوند متعال بوده که در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

ایشان با بیان این که حضرت حق هم خالق عالم ملک و هم خالق ملکوت عالم است، بیان داشتند: ما در این دنیا عالم ظاهر و باطنی داریم که ظاهر عالم ملک و باطن ملکوت عالم است.

آیت الله توکل خاطرنشان کردند: همه در و دیوار این دنیا وجهه ملکی این عالم است که خداوند متعال با ید قدرت خود آن را آفریده که در قرآن کریم بیان شده تا در کنار ظاهر ملکی بتوانیم ملکوت عالم را ببینیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که اعمال ما انسان ها ظاهر و باطنی دارد، گفتند: اگر تلاش کنیم از ظاهر عمل به باطن آن برسیم برکات و دستاوردهای ارزشمندی در آن وجود دارد.

 

ایشان ادامه دادند: افرادی تمام کارهایشان به ملاک حق تعالی بود، به نورانیت باطن دست پیدا می کنند و این انسان ها به سبب اعمالی، جان خود را نورانی کرده و حالت خود را به عالم دیگر می برند.

آیت الله توکل با بیان این که شهدا از مقام ارزشمندی برخوردار هستند که عزت این بزرگواران حتی ملائکه را مسخر خود کرده است، گفتند: شهادت، ثمره زحمات و کار مثبت این عزیزان و اخلاص والا بود که حضرت حق آنان را لایق مقام شهادت یافته و به این مقام نورانی رسانده است.

 

استاد برجسته فقه و اصول حوزه های علمیه تصریح کردند: عده ای از بزرگانی که در دوران دفاع مقدس در جبهه ها حضور داشتند به مقام شهادت نرسیدند که باید این افراد باشند تا با

وجود خود، شهادت را امتداد داده و گوهر وجودی آنان سبب شود تا زحمات شهدا هدر نرود.

ایشان با بیان این که ما باید از حضرت حق بخواهیم اعمال ما در مسیری باشد که نورانیت در جانمان ایجاد شود، گفتند: حضرت زینب(س) در حادثه عاشورا به شهادت نرسید اما با وجود، خطبه های اثرگذار و نفس های پاکش یزید را ذلیل و رسوا کرد.

آیت الله توکل خاطرنشان کرد: مردم یمن که در حال جنگ با آل سعود هستند از انقلاب اسلامی ما عبرت گرفته و استقامت را از ما آموختند که این گونه مقاومت می کنند.

استاد برجسته اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که خون شهدا دارد کار خود را می کند، گفتند: این خون ها به برکت رهبری انقلاب و وجود رهبری به برکت امام امت و وجود ایشان نیز به برکت خون امام حسین(ع) است.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©