وجود رهبری زمینه ساز اقتدار و سربلندی اسلام و انقلاب است چاپ
یکشنبه, 27 دی 1394 ساعت 13:53


وجود رهبری زمینه ساز اقتدار و سربلندی اسلام و انقلاب است


آیت الله توکل با بیان این که وجود رهبری زمینه ساز اقتدار و سربلندی اسلام و انقلاب است، گفت: ملت باید رهبری داشته باشد تا کارها را رصد کند که کار رهبری در زمان غیبت مانند خود امام در زمان ظهور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در آمل، آیت الله سید رحیم توکل استاد اخلاق حوزه علمیه قم، شب گذشته در جمع نمازگزاران مسجد حضرت فاطمه الزهرا(س) شهرک نبوت آمل اظهار داشت: خداوند متعال برای این که ما راه را پیدا کنیم و زندگی مان به بطالت نرود و در مسیر سعادت و رستگاری قرار گیریم پیامبرانی را برانگیخت تا به رهبری و راهنمایی آنان ، جامعه بشری راه درست از پرتگاه را باز شناسد و بتواند تا بلندترین قله های سرافرازی واقعی و کمال و صفات پسندیده گام بردارد .
وی تصریح کرد: پیامبر درون انسان همان عقل است که خداوند متعال این عقل را به ما عنایت کرد تا حرف ها را سنجیده و بهترین ها را انتخاب کنیم.
آیت الله توکل خاطرنشان کرد: حضرت حق ارسال انبیا فرمود تا احکام

و معارف را به صورت واضح و عظیم تر برای ما بیان کنند و به راهنما نیاز داریم تا عمیق تر با دین آشنا شویم.

 

 

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که قرآن کریم کتابی ارزشمند و گرانقدر برای دنیا و آخرت انسان است، گفت: خداوند عالم در قرآن کریم بستری فراهم کرد تا مشکلات حال و آینده ما را حل کند.
وی با اشاره به این که تفکر و اندیشه محوری ثمرات و برکات ارزشمندی دارد، افزود: در تمام اعمال و وقایع حکمتی وجود دارد که در طول تاریخ انقلاب شاهد آن بودیم.
آیت الله توکل خاطرنشان کرد: یکی از اعتقادات وهابیت در این است که جز خداوند متعال کسی کاره ای نیست و به اهل بیت معصومین(ع) و پیامبر گرامی اسلام نیز اعتقادی ندارند تا بتوانند کاری انجام دهند.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم ادامه داد: وهابیت عقیده دارند سجده برای غیر خدا حرام است ولی انسان اگر به قصد عبودیت نباشد می تواند به غیر خدا سجده کند که به عنوان احترام است.
وی افزود: پیامبر گرامی اسلام فرمود بعد از من باید کسی باشد که فقیه در دین، دارای تهذیب نفس، حافظ دین و قرآن، مخالف هوای نفس و مطیع امر امام زمان باشد و با این مشخصه ها حجت خود را در میان مردم مشخص کردند.
آیت الله توکل با بیان این که وجود رهبری زمینه ساز اقتدار و سربلندی اسلام و انقلاب است، گفت: ملت باید رهبری داشته باشد تا کارها را رصد کند که کار رهبری در زمان غیبت مانند خود امام در زمان ظهور است.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: رهبری باید باشد تا تمام تلاش و اهتمام خود را برای عزت دین و قرآن به کار بندد و بر اساس صلاح امور گام بردارد و چیزی را برای خود نخواهد. 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©