عمومی
منازل سیر الی الله منزلگاه دوم (یقظه) چاپ
دوشنبه, 27 بهمن 1393 ساعت 10:26

منزلگاه دوم  (یقظه)

در ادامه بحث جلسات قبل، خلاصه کلام به اینجا رسید عالم دنیا عالم حجاب است؛ عالم بعد از عالم دنیا عالم کشف و شهود است. بعد علت حجاب در این عالم این است که خود ما محدودیم و حجاب از خودمان است و در

 
منازل سیر الی الله(قسمت اول) چاپ
دوشنبه, 20 بهمن 1393 ساعت 11:02

 موضوع: منازل سیر الی الله

در سیر الی الله پنج تا منزلگاه وجود دارد که اگر ما به فضل خدا به منزلگاه چهارم برسیم، منزلگاه پنجم خیلی مشکلی ندارد، چون منزلگاه پنجم مترتب بر منزلگاه سوم و چهارم است، اگر این دو را رد کردیم،در منزلگاه پنجم نتیجه زحمات را می گیریم و دیگر کم کم وارد وادی شهود میروییم.

 
سخنرانی آیت الله توکل در مسجد جامع قم با موضوع شکر گزاری به درگاه الهی چاپ
شنبه, 04 بهمن 1393 ساعت 13:24

بسم الله الرحمان الرحیم

حضرت آیت الله توکل الحمد لله رب العالمین و الصلوات و السلام علی محمد و آله الطاهرین. برای شادی حضرت زهراء(سلام الله علیها) صلوات بلندتری بفرستید.

خداوند عالم به عنوان یا کریم این عالم در برکاتی برای خلق  باز کرده است. این در نعمت ها که باز شد برای ما یک برنامه ای را بیان کردند و فرمودند اگر به این نعمتهای من شاکر شدید من برکات را زیادتر می کنم. اگر در نعمتها کفران ورزیدید حتما با شما برخورد می کنم. « لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزيدَنَّكُمْ وَ لَئِنْ كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابي‏ لَشَديدٌ»[1] لذا برای ما در رحمت را باز کردند و امر فرمودند در نعمت هایم شاکر باشیم. اگر شاکر باشیم، برکات را زیادتر می کنند؛ اما چشمانتان را باز کنید و در این نعمت ها کفران نورزید. اگر کفران بورزید با شما با سنگینی برخورد می کنند. «انَّ عَذابي‏ لَشَديدٌ».

 

 


کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه اطلاع‌ رسانی حضرت آیت الله توکل می باشد.                                                                                  2015 www.s-tavakkol.ir All Rights Reserved.©